ELCOM Cash Registers

 
 

Uniq PC v rukách pápeža

Prezidentka venovala pápežovi dýchací prístroj

Foto: Kancelária Prezidenta SR

Prešov, 22.09.2021

Svätý Otec v septembri navštívil Slovensko a sme poctení, že sa zastavil aj v našom domácom prostredí - v Prešove. Ešte väčšej pocty sa nám však dostalo vďaka prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá pápežovi odovzdala niekoľko symbolických darov. Medzi nimi bol dýchací prístroj, ktorého súčasťou je aj náš počítač, Uniq PC 215.

Možno viete, že spoločne s firmou Chirana Medical  vyrábame prístroje, ktoré pomáhajú ľuďom dýchať. Naše počítače sú súčasťou zostáv anestetických a dýchacích zariadení. V súčasnosti pomáhajú dýchať najmä tým pacientom, ktorí zažívajú ťažký priebeh koronavírusu.

Boj s koronavírusom pokračuje

        Uniq PC 215 je súčasťou dýchacieho prístroja.                                                      Foto: Kancelária Prezidenta SR

 

Do boja s pandémiou sa zapojil aj samotný pápež František. Jeho Vatikánska komisia pre COVID-19 a Fond pápežských misijných diel financujú boj s pandémiou v chudobnejších krajinách sveta. Prezidentka Zuzana Čaputová venovala pápežovi dýchací prístroj, aby túto iniciatívu symbolicky podporila. Osud počítača Uniq PC 215 je tak v rukách pápeža. 

Veríme, že vďaka nemu a vatikánskej komisii zariadenie poputuje tam, kde pomôže najviac.

 

 

 

Váš ELCOM tím

 

Foto: Kancelária Prezidenta SR


Fotogaléria
Novinky e-mailom
Prebieha pridanie produktu do nákupného košíka